Jsou spouštěčem policejního puče Václav Klaus a Miloš Zeman?

středa 17. červenec 2013 12:09

Vážený expremiére Nečasi, nesuďte tak příkře. Vím, že Ištvan s Bajgrem byl hnus všech hnusů. Přesto Vás žádám, ne, přesto Vás prosím, abyste se nyní neunáhloval. Proč?

Skutečně si myslíte, že jeden pošuk Ištvan a jeho poskok Bajgr by měli odvahu jít do takovéto monstrakce? Skutečně jste přesvědčen, že pomatená konstrukce pomateného Ištvana byla hybatelem naší politické scény? Já si troufám říci, že Ištvan byl (je) pouze nastrčená loutka a šedá eminence je někde jinde.

Je zde šest jmen, která se mi honí hlavou:

Václav Klaus a Miloš Zeman

(Předem razantně upozorňuji, že je z prasárny Ištvangate nepodezírám.) Ale jak si hrají s parlamentními stranami mi už delší dobu připomíná určité období, kdy se naše země nemohla hnout z místa, protože vydírání malých stran bylo neúnosné. A byla snaha změnit systém směrem k velkým stranám, aby se potenciál vydíratelnosti a přeběhlíků razantně zmenšil. Toto však tehdy překazil Ústavní soud v čele s Rychetským na žádost prezidenta Havla s úslovím, že když jsme tady měli padesát let jednu stranu, tak se nic neděje, když budeme mít nyní stran třeba padesát. A že to demokracii pomáhá. Vůbec ho nenapadlo, že věčné koaliční hádky mohou  vlády, potažmo státy naopak oslabit, což tehdy Václav Klaus, ale i Miloš Zeman velmi kritizovali. Že měli pravdu vidíme z jednání vlád ať už levicových, později pravicových a nepřetržitých hádek a vydírání. Ano, Václav Havel se hluboce mýlil a to se nám nyní mstí. A pokud atak těchto silných osobností Klause a Zemana má vést k tomu, aby se strany pochlapily, dohodly se na posílení většinového systému, tak klobouk dolů. Protože jedině ohrožením rozpadu tyto dvě strany ukončí nesmyslné výpady vůči sobě a dohodnou se proti prezidentovi, což by splnilo účel a skvělá mise Klaus - Zeman by byla splněna. (Doufám, že se nemýlím)

 

Že ale tvrdé a dočasné oslabení stran se bude třetí vzadu snažit využít, bylo nabíledni.

Janeček, Ištvan, Láska a Randák

Tato čtyři jména figurují v každé druhé špíně a zdatně jim sekundují Zaorálek s Gajdůškovou,  Dientsbierem a Uhlem. Všichni čtyři politici tíhnou k extrémní levici, všichni čtyři mají prsty v každé prověrce, inkviziční výslechy a odsudky z nich jenom crčí. Jak je to propojeno s českou televizí a několika novináři se zatím nedalo zjistit, ale fázování je jasné. (Třeba několik hodin po puči Ištvana a Šlachty už ČT měla připraven průzkum, jak strašná je ODS a že by vláda měla padnout. To připravili v noci při zatýkání? Že se aktivní miliardář Janeček upozadil v okamžiku, kdy na jaře začaly akce proti vládě a ODS, je už jasně viditelné. Nyní se ukazuje na výsleších Nagyové, kryje Randáka a hra je velice šikovně rozehrána na masáž veřejného mínění a závisti. (Proto ty výklady o stamiliónech a kilech zlata, které používal Ištvan a papouškovali věrní redaktoři, aby se společnost radikalizovala.) A za tyto průniky by měli být přitlačeni ke zdi Ištvan,  Randák a Láska, aby se odkrylo pozadí policejního puče.

Proč nyní volby ne!

Můžeme nemít rádi Nečase, můžeme nenávidět Kalouska, ale tuto zem provedli strašnou ekonomickou krizí velmi dobře. Jistě, mnoho „chytrých ekonomů“ bude udávat meziroční čísla a další speciality, kterým občané nerozumí. Ale v porovnání s Řeckem, Itálií, Portugalskem, ale i s Francií a dalšími jsme krizí prošli na horší jedničku. A nyní, kdy u nich je nezaměstnanost katastrofální a ekonomiky dále padají, Česká republika se nadechuje, i když se proti ostatním (nikoliv vůči státu) relativně málo zadlužila. A vzestup ekonomiky, který měsíc od měsíce sílí, by měli dostat jako odměnu ti, co se na tom podíleli a nikoliv aby dřinu a nenávist zaplatila jedna vláda a smetanu z utažených opasků si odnesla budoucí. To není fér a dokonce by to byla politická špína. Proto a pro nic jiného má plné právo se vrátit k rozdělané práci vláda, která tyto těžké doby odnášela. A nuance kritiky, které dělá ekonom Klaus, jsou tak sofistikované, že tomu nikdo nerozumí, tudíž rozsoudit p. Kalouska a p. Klause nikdo z nás nedokáže. A čtyřletý cyklus je právě proto v Ústavě, aby nemohla moc převzít jakákoliv banda zločinců jenom podle volebních průzkumů, protože to by pak žádná demokratická vláda nepřežila snížení rozdávání, když se v ekonomice nedaří.(A Řecko se svým exministrem financí je zářným příkladem ekonomických machinací)

 

Takže na závěr se vrátím k počátku: skutečně někdo věří, že jelimánek Ištvan, který ani nebyl schopen odpovídat redaktorům, parta, která „realizovala vedlejší produkt a popletla 150 miliónů a kila zlata“, by byla schopna být hlavou a mozkem tohoto policejního puče? Že pomatený Ištvan, který se soudil i o místo na parkovišti s kolegou, by byl vůdcem této monstrakce? Hloupost, prostě buď za peníze, nebo z kamarádství jako požádala pani Nagyová o jednodenní sledování Nečasovy manželky, byl ambiciózní fanatik Ištvan využit a bude odkopnut.

Pane Nečasi, hledejme toho, kdo tahal za nitky  a prosím, neunáhlujte se. Ištvan to nakonec prozradí!

P.S. A kardinální otázka: kde je a čí bylo 150 miliónů a kila zlata, kterými Ištvan radikalizoval společnost? Byl to jeho výmysl, nebo Lásky s Randákem?

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Hluboce se kaji a přiznávám: za supertěžké provinění (na svoji nevýdělečnou amatérskou stránku jsem nevkládal odkaz: psáno pro http://petrpokorny.bigbloger.lidovky.cz/), čímž jsem velicě těžce porušil kodex blogera a tak na udání jiného VIP blogera jsem byl v září zaslouženě vyřazen novou admin z veřejného publikování.

Celý život hledám pravdu. Skutečnou..Zjišťuji, že na každou činnost je asi deset pravd. V případě prokázaného omylu se vždy omluvím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky