Izrael, USA a Francie mají opět jasno. Použijeme násilí

čtvrtek 22. srpen 2013 12:44

Přece je logické, že celá armáda Sýrie, která vítězí na všech frontách, k hrdinnému vítězství potřebuje jednu chemickou raketu….

A tato logika je tak přesvědčivá, že i  izraelskému ministru pro strategické záležitosti Juvalu Steinicovi je to jasné. Jdeme Sýrii rozstřílet. A USA (jejichž odbyt zbraní je katastrofální, propouští se a snižuje se výroba) s tím souhlasí. Nikdo nepochybuje. Teda z těchto dvou zemí. A Francie, jejíž průmysl se potácí od ničeho k ničemu, ústy francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabia prohlásil, že Francie bude požadovat silovou reakci.

Odborníci z Izraele a USA tvrdí, že nikdo jiný než Assad, proti němuž náhodně zvedají zbraně (tuto chcemickou raketu nebo dvě) nemohl vypálit. K přesvědčivému vítězství přece tuto chemickou raketku Assad potřebuje. Takže celá armáda a občané Sýrie poráží skupinu podporovanou USA a Izraelem, ale k jasnému vítězství potřebuje Assad jednu, či dvě chemické rakety? A Izrael je opět přesvědčen s jistotou, že vítězící armáda tuto raketu (někde píší tři) potřebovala, aby vyprovokovala celý svět k zásahu?

To znamená, že vojsko, které vítězí proti násilné skupině potřebuje vystřelit chemickou zbraň, aby na sebe poštvalo celý svět? A to máme takto naservírované brát jako normální a logické? I zpravodaj BBC konstatoval, že by bylo podivné, kdyby zrovna Assadova vláda podnikala chemické útoky proti civilnímu obyvatelstvu v době, kdy v Sýrii má zkoumat možné užívání chemických zbraní delegace z OSN…
A za šedesát let zase vyjde ze sejfů, že zpravodajské služby USA zaměnily složky, tudíž čin se nestal? A co Saddám Husajn Abd al-Madžíd at-Tikrítí, který byl z počátku jasný nositel chemických zbraní, (opět podle představitelů těchto zemí) aby se to následně po jeho smrti dementovalo a chemické zbraně se nikdy nenašly, pouze se způsobil rozvrat?

A tak jeden z komentářů:

A ted prijedou do země inspektori OSN a Assad zplynuje 1300 lidi par kilometru od mista, kde jsou ubytovani….tyhle chatrne konstrukci lze tezko uvěřit, nicmene zacinam mit strach, ze falesne karty jsou jiz rozdany a dny Syrie jsou secteny…

Proč nás zase USA vyhánějí na východ touto průhlednou demagogií? Dvě staletí byly USA garantem pracovitosti, svobody a demokracie. A kam se dostaly dnes?

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Hluboce se kaji a přiznávám: za supertěžké provinění (na svoji nevýdělečnou amatérskou stránku jsem nevkládal odkaz: psáno pro http://petrpokorny.bigbloger.lidovky.cz/), čímž jsem velicě těžce porušil kodex blogera a tak na udání jiného VIP blogera jsem byl v září zaslouženě vyřazen novou admin z veřejného publikování.

Celý život hledám pravdu. Skutečnou..Zjišťuji, že na každou činnost je asi deset pravd. V případě prokázaného omylu se vždy omluvím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky