Další komiks US: porodní asistentka je nesvéprávná

středa 28. srpen 2013 12:26

Podle ÚS nelze na jednání porodních asistentek vztahovat stejné nároky jako na poskytování zdravotní péče v porodnici.

 

Ivana Janů, ústavní soudkyně dodává: " Porodní asistentky by měly včas reagovat na známky, že se něco vyvíjí špatně."

 

Čímž v podstatě říká vtipně. Porodní asistentky by měly být garantem bezpečného porodu v rámci dostupných vědeckých znalostí, ale když nebudou znát nic a dítě či rodička zemřou, porodní asistentka nenese žádnou zodpovědnost, neboť rodička se rozhodla, že nechce kvalitu, ale domácí riziko a za případnou smrt nese finanční zodpovědnost .... Společnost!

 

Nikdo nemůže chtít od porodní asistentky to, co  dokáže doktor v porodnici, ve svém verdiktu vynesl Ústavní soud. A za smrt si může v případě neschopnosti porodní asistentky rodička sama.

Možná, že verdikt by byl v duchu svobody občana. Kdyby… Kdyby finanční riziko miliónů korun v českém případě (zbytečná smrt dítěte) nesla rodička (rodina) a v případě celoživotního poškození porodní asistentka a rodička a nikoliv ti, coplatí do společného zdravotního pojištění a pak schází peníze třeba na léčbu rakoviny dětí apod…  A je s  podivem, že tento dodatečný nález Ivana Janů, ústavní soudkyně ve svém rozsudku neuvádí. Srovnáme li to s jinými rozhodnutími, tak je to na úrovni kaskadéra: kdo má nést riziko v případě úrazu? Mají speciální připojištění a z toho svá rizika hradí.

A rodička společně s porodní asistentkou by za kaskadérský porod, kdy převážná  většina žen v dnešní době není absolutně fyzicky vybavena ke klasickému porodu (pohyb, sedavá zaměstnaní, ochablé svaly apod.) měla nést nejen morální, ale i finanční riziko. Je v tom zahrnuto i případné ochrnutí dítěte, poškození dítěte (občana na celý život) v nerozpoznaném rizikovém porodu.

Jedině uceleným zákonem i o finančním vypořádání by bylo naplněno právo svobodného rozhodnutí matky -  rodičky nepřenášet cokoliv na ostatní společnost a neplatil by rozsudek:

porodní asistentka je nesvéprávná…

 

A to už jaksi Ivaně Janů, ústavní soudkyni, nedošlo. (pokud to nebude řešeno dodatečně a generální sekretář ÚS Ivo Pospíšil se o tom pouze nezmínil)

 

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Hluboce se kaji a přiznávám: za supertěžké provinění (na svoji nevýdělečnou amatérskou stránku jsem nevkládal odkaz: psáno pro http://petrpokorny.bigbloger.lidovky.cz/), čímž jsem velicě těžce porušil kodex blogera a tak na udání jiného VIP blogera jsem byl v září zaslouženě vyřazen novou admin z veřejného publikování.

Celý život hledám pravdu. Skutečnou..Zjišťuji, že na každou činnost je asi deset pravd. V případě prokázaného omylu se vždy omluvím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky