Zdeňku Svěráku, také Vám už metelesku blesku?

středa 2. říjen 2013 05:43

Poslední dobou mě připadá, že buď jsem se zbláznil já, nebo polovina lidí kolem.

Sice z matematicko-psychologického a lékařsko-statistického hlediska není logické, aby jeden byl normální a tisíce bylo pomatených, ale stejně nevím, jak si vysvětlit:

Od svého dětství a to už sahá do dávných let minulého století jsem slýchával o „metelesku blesku“ čili metal někdo blesky.  Slovní hříčka, která bůh ví, jak vznikla. Najednou po Svěrákově filmu, kde byla použita, prý na ní má pouze Svěrák právo. A předává to právníkům... Neměl by spíš Svěrák zaplatit občanům za to, že ji mohl dát do filmu? Co když si Svěrákové a další přes OSA zajistí všechny souhlásky a samohlásky a každé vyřčené slovo pak budeme platit jako desátky našim umělcům?

Že předseda  Sobotka (ČSSD) si byt zaplatí z náhrad a pak ostatním vykládá o korupci a zlodějnách?
Že Hašek (ČSSD) ostatním vykládá o zneužívání funkcí a sám jich má 32 a ještě stíhá rauty a zábavy?
Že nás Francouzi přes Dijon a vládu obviňují z rasismu, ale v okamžiku, kdy to prožívají také, dokonce ústy vlády Romy vyhánějí a souhlasí s nimi tři čtvrtiny národa?
Že stejně tak se chovají Kanaďané, ale víza máme zrušena kvůli této menšině?
Že ekonomický mág Pavel Kohout procitne, rozejde se s Okamurou, řkouc: Tomio Okamura mě šokoval za výroky o Romech..?
Že sice v Mf Dnes Barbora Tachecí tvrdě útočí na Pavla Kohouta za spolupráci s Okamurou, ale nebylo by lepší místo kritiky hledat řešení?
A dokonce nebylo by lepší místo obviňování z rasismu a fašismu nedávat knížecí rady, ale aby někdo skutečně rozhodl, jak dál a za svojí cestou si stál svým majetkem a postavením, pokud by tento nápad selhal?
Že vláda padne na 150 milionech a kilech zlata, ze kterých se nakonec objeví naprostá blamáž a Ištvan si musí jít pro ochranu k prezidentovi?
Že si jde pro ochranu k prezidentovi, který vymyslel akci Bamberg a Olovo a při hledání vnějšího nepřítele mu nakonec zatkli vlastního ministra financí?
Že největší bojovníci za svobodu „Svobodní“  s 1% voličů hlásají, že se s nikým paktovat nebudou, ale že ostatní jsou od toho, aby jejich program následovali?
Že Babiš a ANO chce řídit stát jako firmu (rozuměj Babišovu firmu), která má nekonsolidovaný zisk před zdaněním 7,6 miliardy korun. Jestliže jsou z toho čtyři  miliardy dotací, které zaplatí každý z nás v potravinách a dalších výrobcích, vedl by tak stát, který pracuje s bilionem korun? Kolik by žádal dotací a hlavně od koho?

Takže si jenom povzdechnu se známým úslovím: „Já neříkám tak, ani tak, ale na má slova vždycky dojde“... Jenom jsem teď dostal strach, aby mě OSA nebo metelesku blesku Svěrák nežalovali, že jsem použil větu, na kterou si někdo už dal možná autorské právo....

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Hluboce se kaji a přiznávám: za supertěžké provinění (na svoji nevýdělečnou amatérskou stránku jsem nevkládal odkaz: psáno pro http://petrpokorny.bigbloger.lidovky.cz/), čímž jsem velicě těžce porušil kodex blogera a tak na udání jiného VIP blogera jsem byl v září zaslouženě vyřazen novou admin z veřejného publikování.

Celý život hledám pravdu. Skutečnou..Zjišťuji, že na každou činnost je asi deset pravd. V případě prokázaného omylu se vždy omluvím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky