Vážení přátelé a čtenáři, po rozprášení redakce Lidových novin

úterý 12. listopad 2013 12:45

jsem i já zde dnes jako bloger naposledy. Nikdy se nesmířím s cenzurou, nikdy nepřistoupím na to, abych nemohl napsat podezření, neřkuli fakta, k čemu dochází.

Nikdy jsem se nezaprodal bolševikům, nikdy jsem nebyl v žádné straně, natož abych byl práskačem, STBákem, fašistou či nacistou. Svoboda projevu je základním ukazatelem svobodné společnosti a AUTOCENZURA (chcete li i cenzura) má být pouze na vyprovokování svržení svobody a systému, s tím spojeného. Vše ostatní má řešit soud. Pokud někoho obviním z vraždy (příklad), oprávněnost očištění, nebo pochvala za najití vraha má být čistě v rukách justice. Žádný administrátor, natož majitel svobodných médií na to nemá morální právo! Pokud zasahuje majitel do textů, pokud zasahují administrátoři do složení článků dle své vůle a jakéhosi kodexu, je to cesta do pekel a totality.

Zástupná zdůvodnění o pseudokodexech a vyřazení nepřijímám! Člověk má mít svoji hrdost a čest!


Po příchodu Babiše z Lidových novin odešli známí novináři (Tomáš Němeček, Lenka Zlámalová, Daniel Kaiser, Martin Weiss), nejnověji svůj odchod ohlásil i šéfredaktor Dalibor Balšínek.

V Mf Dnes  - šéfredaktor Robert Čásenský odchází v polovině listopadu .

Dále z Lidových novin odcházejí: Ondřej Suchan, který byl vedoucím vydání Pátek Lidových novin, Václav Drchal. Další "restruktualizace se připravuje..."

Poslední čtyři roky vedl Dalibor Balšínek Lidové noviny a byl členem představenstva vydavatelství.

Andrej Babiš podle informací Aktuálně.cz připravuje restrukturalizaci svého vydavatelství, jehož součástí mají být i další personální změny. Novým předsedou představenstva byl jmenován Štěpán Košík, který dosud ve skupině Agrofert řídil společnost AGF Media vydávající týdeník 5plus2. Od října 2009 zastával v mateřské společnosti Agrofert post ředitele centrálního nákupu.

 

Takto vypadá přesun českého tisku z rukou zahraničních vydavatelství k tuzemským podnikatelům. I já se odmítám zůčastnit frašky o pseudosvobodě, ve které jsem prožil 2/3 života!

Až si okopíruji texty zde napsané, během několika dní požádám zdejší NOVOU administrátorku o výmaz. Svoji aktivitu přesunu tam, kde budu moci opět svobodně psát. A asi budou následovat z iDNESu a Lidovek další. Zatím mě najdete na Pařát dnes.

Děkuji za přízeň, děkuji za názory a s přáním, aby svoboda byla po zdraví naší budoucností  se s vámi zde loučím. Ahoj

 

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Hluboce se kaji a přiznávám: za supertěžké provinění (na svoji nevýdělečnou amatérskou stránku jsem nevkládal odkaz: psáno pro http://petrpokorny.bigbloger.lidovky.cz/), čímž jsem velicě těžce porušil kodex blogera a tak na udání jiného VIP blogera jsem byl v září zaslouženě vyřazen novou admin z veřejného publikování.

Celý život hledám pravdu. Skutečnou..Zjišťuji, že na každou činnost je asi deset pravd. V případě prokázaného omylu se vždy omluvím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky